Wikipedia w pigułce

http://ewpa-sklep.pl/manufacturer/schaeff

Już od dawna pojawiały się spekulacje na temat przełożenia Wikipedii z wersji cyfrowej na papierową. Jak się okazuje, wydawnictwo Pedia Press zamierza podjąć się wyzwania i wydrukować 1000 tom wszystkich zamieszczonych dotąd artykułów.

Wydawnictwo zapowiedziało uzupełnianie encyklopedii nowymi tomami z artykułów, które będą na bieżąco dodawane. Ale po co drukować coś, co jest na ogół dostępne w sieci i umożliwia nam łatwy i szybki sposób dotarcia do potrzebnych informacji? Twórcy tłumaczą, że nie chodzi tu o zastosowanie drukowanej Wikipedii do użytku domowego, ale celem tego pomysłu jest uświetnienie i uhonorowanie milionów ludzi, którzy anonimowo dodając swoje artykuły tworzą tak wspaniałe dzieło.

Dlatego też papierowa wersja Wikipedii ma stać się zjawiskowym eksponatem, gdzie każdy będzie mógł ją obejrzeć. Wydawnictwo obecnie zbiera fundusze na realizację swojego projektu z nadzieją, że pomysł uda się wykonać.

Wsparciem dla pomysłodawców projektu są w większości anonimowi autorzy artykułów..

http://www.tophifi.pl/glosniki/soundbary/yamaha-yas-103.html http://www.blognavi.pl/naviexpert-nawigacja-gsm-online/484-naviexpert-aplikacja-mobilna-roku-2014