Na nałogi Tetris!

Jak się okazuje, skutecznym sposobem na walkę z nałogami może okazać się popularna gra Tetris. Udowodniła to trójka brytyjskich naukowców z Uniwersytetu w Plymouth, twierdząc, że zaledwie trzy minuty gry w Tetrisa mogą pomóc w powstrzymaniu nadmiernego apetytu na jedzenie, sięgnięciu po alkohol czy papierosa.

Eksperyment przeprowadzono na grupie osób, poproszonych o opisanie swojego nałogu, czyli o ocenę stopnia nałogu, opis swoich bieżących potrzeb oraz siłę woli. Połowa osób badanych czekała na załadowanie, druga zaś została zaproszona do gry.

Po trzech minutach poproszono badanych o ponowny opis swoich odczuć. Jak się okazało, osoby zajęte grą miały o 24% mniejszą potrzebę ulegnięcia nałogowi, w przeciwieństwie do osób oczekujących na załadowanie gry.

Naukowcy zapewniają, że Tetris oferuje wystarczającą ilość wizualnych symulacji, aby wydobyć z człowieka więcej siły na przeciwstawienie się nałogowemu paleniu, sięganiu po alkohol czy nadmiernej chęci na jedzenie. Jak widać, gra w Tetris w znacznej mierze pomaga na zapanowanie nad nałogami.

.

subwoofery samochodowe https://ipkamery.pl/