Mamo, chcę zabawkę

Technologia druku 3D rozwija się w bardzo szybkim tempie. Dzięki niej możemy stworzyć każdy wymyślony przez nas przedmiot, w szybki i prosty sposób.

Disney chce wykorzystać te urządzenia do produkcji zabawek, jednak nie plastikowych, lecz pluszowych przytulanek. Obecnie przedmioty produkowane w trójwymiarowych drukarkach są twarde i nie nadają się one zbytnio do produkcji miękkich zabawek.

Disney pracuje jednak nad stworzeniem podobnej drukarki, jednak z możliwością drukowania na przykład mówiącego pluszowego misia. Disney opracował także patent na bezpośrednie wdrukowanie w zabawkę głośnika, który nierozerwalnie jest jej częścią, co zapobiegnie emitowaniu dźwięku tylko w jednym kierunku, jak było dotychczas.

Sekret działania polega na tym, że głośnik nie posiada żadnych ruchomych części i jeśli zostanie umieszczony, na przykład w kaczuszce, to dźwięk będzie się wydobywał tylko z jej dzioba, a nie z całej zabawki – Czabi.pl. Jednakże ta technologia jest obecnie priorytetem i nie wiadomo kiedy zostanie wprowadzona na rynek.

.

http://multi-eko.pl/