Drukowanie przyszłości

nickotopia.com

Coraz bardziej popularne staje się drukowanie przestrzenne. Jest to proces wytwarzania różnego rodzaju fizycznych obiektów, na podstawie modelu komputerowego.

Metoda ta pozwala na szybkie i tanie wytwarzanie nawet najbardziej skomplikowanych przedmiotów. Coraz więcej firm stawia na druk w 3D, tworząc nowe patenty na proste wytwarzanie przedmiotów.

Metoda drukowania w 3D stała się również metodą wykonywania gotowych obiektów, począwszy od zabawek, przez ubrania i czekoladki, kończąc na protezach. Drukowanie przestrzenne posiada wiele zalet, ale powstaje coraz więcej obaw z nim związanych.

Mianowicie chodzi o to, że wielu ludzi mogłoby wykorzystywać drukowanie przestrzenne do bezprawnej produkcji broni, co okazało się możliwym, gdy udanej próby produkcji broni, za pomocą druku przestrzennego, dokonała grupa Defense Distributed. Na rynku pojawiło się wiele wirtualnych sklepów oferujących sprzedaż schematów do druku oraz trójwymiarowych modeli.

Koszty stworzenia modelu ograniczają się już tylko do ceny taniego plastiku i prądu. Druk przestrzenny wpłynie także znacznie na medycynę, ponieważ już teraz za pomocą drukarki możemy stworzyć tanią protezę ręki.

.

Przedwzmacniacz AV Yamaha Aventage CX-A5100